Ogłoszenia Kraków na Przekazik.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Kraków i okolic!

Lekarka zginęła podczas rosyjskiego ostrzału. Wiozła pacjenta

2022-03-03 14:42:47

Nie żyje lekarka Marina Kalabina. Zginęła w Kijowie podczas rosyjskiego ostrzału. Transportowała wtedy pacjenta. O jej śmierci poinformował Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie, który Kalabina odwiedziła w ramach swojego kształcenia w 2017 roku. Krakowski szpital współpracuje między innymi z ośrodkiem kardiochirurgii w Kijowie.


Ukraińskiej rodzinie zepsuło się auto. Policjantka zaoferowała nocleg i pomogła zdobyć pieniądze na bilety

2022-03-03 12:43:46

Pani Iryna razem z dziećmi jechała do Barcelony, gdzie mieszka jej rodzina. Jednak jej samochód zepsuł się w Bytomiu. Policjantka zaprosiła ich do swojego domu i pomogła zdobyć pieniądze na dalszą podróż.


"Huk, dym i płomienie. Jechaliśmy coraz szybciej i szybciej, by uciec". Dzieciom nie powiedziały, co się stało

2022-03-03 10:42:54

Kristina i Irina przez pięć dni jechały z ukraińskiego Zaporoża do granicy. Polnymi drogami lub wśród zniszczonych budynków. Dzieciom jeszcze nie powiedziały, co się stało.


"Pomoc jest wspaniała, ale ta nieskoordynowana może być utrudnieniem"

2022-03-03 09:35:16

Pomoc płynie do Ustrzyk Dolnych ze wszystkich stron i jest ogromna. Pomagają mieszkańcy, lokalni i zagraniczni przedsiębiorcy, inne samorządy. Wszyscy starają się jak najlepiej wesprzeć tych, którzy uciekają przed wojną w Ukrainie. A ci, którzy koordynują tę akcję podkreślają: nie działajmy na własną rękę, by nie utrudniać innym niesienia pomocy.


Dzieci z Ukrainy z chorobami onkologicznymi trafiają na leczenie w Polsce. "Zaoferowaliśmy pomoc, to jest dla nich szansa"

2022-03-02 13:22:17

Czworo dzieci z Ukrainy z chorobami onkologicznymi trafiło we wtorek do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego (USK) we Wrocławiu. Łącznie w klinice jest już pięcioro dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Troje z nich niedługo przejdzie pilne transplantacje. W całej Polsce jest około pięćdziesięcioro dzieci z Ukrainy, które wymagają pilnego leczenia hematologicznego i onkologicznego. Otrzymają je w wielu ośrodkach w naszym kraju.


Tłumy na dworcu w Przemyślu. "To teraz najważniejsze miejsce w Polsce"

2022-03-02 11:00:00

Tłumy ludzi uciekających z Ukrainy wysiadają na dworcu w Przemyślu (Podkarpackie). W środę przyjeżdżają kolejne pociągi, w nich głównie matki z dziećmi. Na peronach czeka na nich pomoc - napoje, posiłki, coś słodkiego dla najmłodszych. Przez dworcową halę idzie też fala podróżnych w przeciwnym kierunku. Sami mężczyźni. - To ci, którzy wracają, by zaciągnąć się do wojska - mówi wolontariuszka Ania.


Dom Chłopaków w Broniszewicach. "Pan Paweł niczego się nie boi". Pojechał po dzieci Ukrainki pracującej w Polsce

2022-03-02 09:03:00

Pani Ola do Domu Chłopaków w Broniszewicach (województwo wielkopolskie) przyjechała kilka lat temu, do pracy. W Ukrainie zostawiła rodzinę, w tym dzieci. Tam zastał ich rosyjski atak. Teraz jej córka i syn są już w Polsce. Prowadzącym placówkę siostrom dominikankom udało się znaleźć kierowcę, który oświadczył, że "niczego się nie boi" i pojechał w głąb kraju ogarniętego wojną.


Śmiertelny wypadek w Tatrach

2022-03-01 19:38:23

We wtorek w Tatrach zginął turysta. Do śmiertelnego wypadku doszło na Kościelcu - poinformował ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Tomasz Wojciechowski.


Uchodźcy z Ukrainy. Co robić po przekroczeniu granicy. Dokumenty, transport, mieszkanie, lekarz, szkoła dla dziecka

2022-03-01 18:30:46

By przekroczyć granicę polsko-ukraińską, uchodźcy czekają w kolejce nawet kilka godzin. Jakie kroki mają podjąć na granicy i po przybyciu do Polski? Jak zalegalizować pobyt? Jak uzyskać pomoc rządową? Wyjaśniamy.


Kolejki do granicy z Polską. Sytuacja na przejściach granicznych. Ludzie czekają na bliskich uciekających z Ukrainy

2022-03-01 11:21:34

Przy przejściach granicznych z Ukrainą czekają tłumy osób, których rodziny uciekają przed wojną. Reporter TVN24 rozmawiał w Medyce z panem Wasylem, który opowiadał o drodze swojej żony i dzieci. - Kolejka ciągnie się aż do samego Lwowa - opowiadał. Jak poinformowała Straż Graniczna, od czwartku funkcjonariusze odprawili ponad 377 tysięcy osób uciekających z objętej wojną Ukrainy.