Ogłoszenia Kraków na Przekazik.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Kraków i okolic!

Obryw skalny spowolnił ratowników. W akcji przeszkadzają też turyści

2019-08-22 11:33:00

Obryw skalny spowolnił w czwartek działania ratowników w Jaskini Wielkiej Śnieżnej. Nikomu nic się nie stało, ale skały zerwały liny poręczowe. Jaskinia jest zamknięta dla turystów, ale niektórzy - mimo to - próbują się do niej dostać. Wysokimi mandatami ukarano już kilka osób.


Minął tydzień, od kiedy weszli do jaskini. Nadal nie ma kontaktu z grotołazami

2019-08-22 07:19:00

Nadal nie ma kontaktu z grotołazami, którzy są uwięzieni w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach. W czwartek rano do jaskini została przetransportowana kolejna grupa ratowników.


Ratownicy idą po grotołazów. Wysadzają skały, by dostać się do korytarza

2019-08-21 20:52:00

Nadal nie ma kontaktu z uwięzionymi w Jaskini Wielkiej Śnieżnej grotołazami, jednak ratownicy są przekonani, że zbliżają się do zaginionych. Trwa piąta doba akcji ratunkowej. - Całą noc ratownicy i pirotechnicy będą pracowali w jaskini, a o godzinie szóstej zastąpi ich kolejna zmiana - poinformował w środę wieczorem naczelnik TOPR Jan Krzysztof.


"Wydaje się, że jesteśmy już bardzo blisko". Trwa piąta doba poszukiwań grotołazów

2019-08-21 10:23:52

Nadal nie ma kontaktu z uwięzionymi w Jaskini Wielkiej Śnieżnej grotołazami, jednak ratownicy są przekonani, że zbliżają się do zaginionych. Rozpoczęła się piąta doba akcji ratunkowej, w rejon jaskini dostarczona została kolejna zmiana ratowników.


Brytyjczyk na hulajnodze potrącił czterolatka. Policja szuka świadków

2019-08-20 15:15:00

W centrum Krakowa obywatel Wielkiej Brytanii jadący na elektrycznej hulajnodze potrącił czteroletniego chłopca. Policja szuka świadków tego zdarzenia.


Bracia jechali na motocyklach. Młodszy z nich zginął

2019-08-20 15:12:34

Starszy brat musiał widzieć śmierć młodszego. Obaj jechali na motocyklach, gdy ten pierwszy zderzył się z ciężarówką. Policja nie udostępnia wszystkich zdjęć, bo są zbyt drastyczne.


Ratownicy znaleźli część ekwipunku grotołazów. "Zbliżamy się"

2019-08-20 07:45:02

- Pierwsza grupa ratowników, która dotarła w miejsce poszukiwań w Jaskini Wielkiej Śnieżnej, odnalazła ekwipunek poszukiwanych grotołazów - poinformował naczelnik TOPR Jan Krzysztof. Nadal jednak nie udało się nawiązać kontaktu z uwięzionymi grotołazami. Wtorek to już czwarty dzień akcji ratunkowej.


"Zdobywanie kolejnych metrów jest kluczowe". Nadal nie ma kontaktu z grotołazami

2019-08-20 07:45:02

Ratownicy, którzy pracują w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w nocy z poniedziałku na wtorek poszerzyli korytarz za pomocą ładunków wybuchowych. Nadal nie udało się nawiązać kontaktu z uwięzionymi grotołazami. Wtorek to już czwarty dzień akcji ratunkowej.


Czterolatek potrącony przez mężczyznę na elektrycznej hulajnodze

2019-08-19 17:54:56

W centrum Krakowa obywatel Wielkiej Brytanii, jadący na elektrycznej hulajnodze, potrącił czteroletniego chłopca. Stan dziecka nie zagraża jego życiu i zdrowiu - powiedział nam Piotr Szpiech, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.


"To wciąż jest akcja ratunkowa". Spróbują wypompować wodę z jaskini

2019-08-19 14:52:00

Trwają próby dotarcia do dwóch grotołazów, którzy w czwartek zeszli do Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach. Ratownicy walczą z czasem. Zaginionym grotołazom grozi hipotermia. – Obawiamy się o ich życie – powiedział naczelnik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Jan Krzysztof. Podkreśla jednak, że "to wciąż jest akcja ratunkowa", nie poszukiwawcza.