Ogłoszenia Kraków na Przekazik.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Kraków i okolic!

KGHM dostarczy "sprzęt do burzenia monolitycznych ścian" Jaskini Wielkiej Śnieżnej

2019-08-19 12:39:35

Do poszukiwań grotołazów, którzy utknęli w Jaskini Wielkiej Śnieżnej dołączają specjaliści od wysadzania skał z KGHM. Przywiozą oni sprzęt służący do burzenia monolitycznych ścian.


Zaginionym grotołazom grozi hipotermia. Naczelnik TOPR: obawiamy się o ich życie

2019-08-19 10:58:00

Trwają próby dotarcia do dwóch grotołazów, którzy w czwartek zeszli do Jaskini Śnieżnej w Tatrach. Ratownicy walczą z czasem. Zaginionym grotołazom grozi bowiem hipotermia. – Obawiamy się o ich życie – powiedział naczelnik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Jan Krzysztof.


Kolizja z udziałem Beaty Szydło. Była premier wyjechała z podporządkowanej

2019-08-19 07:33:01

W niedzielę wieczorem na ulicach Krakowa doszło do stłuczki z udziałem samochodu kierowanego przez Beatę Szydło. Uczestnik kolizji relacjonował, że uderzył w auto, które wyjechało z drogi podporządkowanej bezpośrednio na lewy pas. Udział byłej premier w wypadku potwierdziła w rozmowie z TVN24 małopolska policja. Szydło przyjęła mandat.


Kolejna doba poszukiwań grotołazów w jaskini. "Wydaje się, że jesteśmy blisko"

2019-08-19 07:22:00

W Tatrach rozpoczęła się kolejna doba poszukiwań grotołazów, którzy w sobotę utknęli w zalanej Jaskini Wielkiej Śnieżnej. Grupy ratowników pracowały na miejscu przez całą noc. W celu poszerzenia korytarzy używane były materiały pirotechniczne. - Nadal nie mamy kontaktu z poszukiwanymi - przekazał w poniedziałek rano ratownik dyżurny TOPR Krzysztof Długopolski.


"Przez jaskinię czasem trzeba iść głową w dół albo bokiem. Jak się tego nie wie, to się nie przejdzie"

2019-08-18 12:23:49

- Wchodzi się w otwór jaskini, gdzie od razu po 70 metrach jest głęboka studnia - taternik Apoloniusz Rajwa opisywał na antenie TVN24 warunki w Jaskini Śnieżnej, w której utknęło dwóch grotołazów.


Dwaj grotołazi utknęli w jaskini, idą po nich ratownicy. "Musimy być gotowi na dni, a nawet tygodnie działań"

2019-08-18 07:35:00

W tatrzańskiej Jaskini Wielkiej Śnieżnej utknęło dwóch grotołazów. Wąski korytarz jaskini zalała woda. Od soboty trwa skomplikowana akcja ratunkowa, w której uczestniczy już kilkudziesięciu ratowników. Ratownikom dotychczasa nie udało się nawiązać kontaktu z grotołazami. "Ze względu na długi czas przebywania poszukiwanych w ekstremalnych warunkach, istnieje poważna obawa o ich stan zdrowia"- przekazało w komunikacie Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.


Kilkudziesięciu ratowników, drugi dzień akcji. Grotołazi utknęli w największej jaskini Tatr

2019-08-18 07:35:00

W tatrzańskiej Jaskini Wielkiej Śnieżnej utknęło dwóch grotołazów. Wąski korytarz jaskini zalała woda. Od soboty trwa skomplikowana akcja ratunkowa, w której uczestniczy już kilkudziesięciu ratowników. Ratownikom do niedzielnego poranka nie udało się nawiązać kontaktu z grotołazami - przekazał ratownik dyżurny Kamil Suder cytowany przez Polską Agencję Prasową.


Pierwszy krakowski satelita ma kłopoty. Wpadł w "niekończącą się pętlę restartów'

2019-08-17 11:36:00

Pierwszy krakowski satelita, którego udało się wystrzelić w kosmos ma awarię. Urządzenie, jak podają studenci którzy je zbudowali, wpadło w pętlę restartów. Jeśli sytuacji nie uda się rozwiązać, konieczne będzie odwołanie eksperymentu, który satelita miał przeprowadzić.


Kradł kratki ściekowe z dróg i sprzedawał je w skupach złomu

2019-08-16 16:23:00

25-latek z Tarnowa (Małopolska) odpowie za liczne kradzieże żeliwnych kratek ściekowych zamontowanych na drogach lokalnych i krajowych. Mężczyzna sprzedawał swój łup z skupach złomu.


Palił marihuanę w komisariacie. Policjantom pochwalił się, że w domu ma więcej

2019-08-16 16:20:00

Kiedy policjant zwrócił 24-letniemu petentowi uwagę, by nie palił papierosa na terenie komisariatu, ten wyjaśnił, że nie pali tytoniu, tylko marihuanę. Powiedział też, że w mieszkaniu ma jej więcej.