Ogłoszenia Kraków na Przekazik.pl > Wiadomości > Jak dbać o oczy nosząc soczewki

Jak dbać o oczy nosząc soczewki

Szkła kontaktowe stanowią znaczące ułatwienie dla osób z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością oraz astygmatyzmem. Ich noszenie może jednak powodować wiele niedogodności, jeśli nie dba się dostatecznie o oczy. Jak postępować, aby soczewki nie wysuszały gałek ocznych oraz nie przyczyniały się do rozwoju zapalenia spojówek?

Odpowiedni dobór soczewek kontaktowych

Kwestią kluczową jest wybór właściwych soczewek kontaktowych. Ważny jest system nawadniający, jakość materiału, z jakiego wykonano soczewki, a także ich krzywizna. Jeżeli ma nie dochodzić do wysuszania oka, soczewka powinna posiadać wysoki poziom wilgotności, sięgający ponad 55%. Jeżeli natomiast chodzi o materiał, najpopularniejsze są dziś soczewki silikonowo-hydrożelowe.

Uznany producent

Nie bez znaczenia jest także renoma producenta soczewek. Laik nie jest w stanie dokładnie ocenić jakości szkieł kontaktowych po zapoznaniu się z ich parametrami. Dlatego też trzeba po prostu zaufać producentowi. Wybierając np. takie soczewki, jak acuvue oasys, można być pewnym ich zadowalającej jakości. Rzecz w tym, iż seria acuvue marki Johnson&Johnson od lat jest znana i ceniona przez miliony użytkowników na całym świecie. Można więc być pewnym, że podczas konstrukcji soczewek acuvue oasys wykorzystuje się najlepsze materiały i zaawansowaną myśl technologiczną.

Termin przydatności soczewek kontaktowych

Każde soczewki mają pewien okres ważności, po którym nie należy ich już zakładać. Materiał ulega bowiem degeneracji w takim stopniu, że włożenie soczewki do oka mogłoby wywołać zapalenie, a już na pewno podrażnienie i ból. Niemniej jednak ważność soczewek wynosi zwykle nawet kilka lat, dlatego też użycie ich w wyznaczonym czasie nie powinno być dla nikogo problemem.

Soczewki na dwa tygodnie

Warto jednak pamiętać, że nawet nowe i jeszcze długo zdatne do użycia soczewki, po otwarciu należy stosować jedynie przez czas określony przez producenta. Najczęściej mamy dziś do czynienia z soczewkami miesięcznymi, dwutygodniowymi lub jednodniowymi. Wymienione wcześniej acuvue oasys to soczewki dwutygodniowe. Oznacza to, że można je nosić bezpiecznie tylko przez dwa tygodnie, każdorazowo wyjmując je z oczu przed snem. Ażeby uniknąć problemów z oczami, należy bezwzględnie przestrzegać terminów i wyrzucać soczewki acuvue oasysy po 14 dniach użytkowania.

Gdzie kupić dobre soczewki kontaktowe?

Na rynku pojawiają się czasem sklepy dopuszczające się oszustw. Do opakowań po wysokiej klasy soczewkach wkładają tanie szkła kontaktowe, które sprzedają po zawyżonej cenie. Chcąc mieć pewność co do autentyczności kupowanych produktów, należy dokonywać zakupu w zaufanym sklepie. Jeżeli chodzi o wspomniane soczewki Acuvue Oasys sklep Okularywsieci.pl oferuje je w bardzo atrakcyjnej cenie. Jest to znana i sprawdzona firma, stąd też poleca się korzystanie z oferowanych przez nią produktów.